Oktató Családorvosok XXVI. Továbbképző Konferenciája

Jelentkezzen workshopjainkra!

,Az Oktató Családorvosok XXVI. Továbbképző Konferenciáján regisztrált kollegák számára gyakorlatorientált workshopokat rendezünk, melyhez előzetes regisztráció szükséges.

A következő workshopokra tud jelentkezni – szabad helyek függvényében:
📌 Véradás
📌 EKG kurzus
📌 ABPM kurzus
📌 Cystits, recidív cystits
📌 Hogyan varázsoljunk mosolyt hangulatzavarral küzdő betegeink arcára? – A családorvos lehetőségei a depressziós betegek kezelésében
📌 Nézzünk szét közösen a hormonális fogamzásgátlás területén!
📌 POCT
📌 Sebkezelés-infekciókontroll
📌 Mit látok? Hogyan diagnosztizálok? Mivel kezelek?  – Gyakorlati tapasztalatok a pszoriázis lokális kezeléséről
📌 Elhízás orvosi kezelése
📌 Bálint-csoport

Kérjük nevének és e-mail címének megadása után pipálással jelezze részvételi szándékát, majd a lap alján nyomja meg a Beküldés gombot. Jelentkezés után visszaigazoló e-mailt küldünk a megadott e-mail címre.

A megtelt csoportok nem jelennek meg a felületen.

A férőhelyek korlátozott száma miatt kérjük, csak akkor jelentkezzen, ha biztosan részt vesz az eseményen. Helyszíni regisztráció nem minden esetben garantált.

Jelentkezés workshopokra - 2025 Siófok (#38)

 

 

VÉRADÁS

 

Adjon vért, mentsen meg három életet! A vér nélkülözhetetlen a rászoruló betegek gyógyításában, az életmentésben. A tudomány mai állása szerint a vér semmi mással nem pótolható, mesterségesen nem előállítható, csak véradással pótolható. A hazai egészségügyi intézmények ellátása éves szinten nagyságrendileg 390 000 véradással biztosítható, így a folyamatos, biztonságos ellátáshoz - munkanapokra lebontva - napi 1600-1800 véradóra van szükség.

További információ

 

 

 

SEBKEZELÉS-INFEKCIÓKONTROLL WORKSHOP

 

Infekciókontroll a háziorvosi ellátás során gyakorlati bemutató: Az infekciókontroll megvalósítása a betegellátási folyamatok, aszeptikus beavatkozások, kiemelten a kötés csere és akut sebek/sérülések primer ellátása során. Akut sebellátás a háziorvosi praxisban gyakorlati bemutató: Milyen kötszereket, eszközöket érdemes használni a háziorvosi rendelőben, ha beérkezik egy égett, forrázott sebbel, nyomási fekéllyel rendelkező beteg. Innovatív prevenciós/kezelési megoldások. Nyomási fekély (dekubitusz), lábszárfekély gyógyítási lehetőségei modern kötszerekkel alapellátásban gyakorlati bemutató: Modern kötszerek szakszerű, hatékony és gazdaságos felhasználása a betegek gyógyulása/életminőségének javítása érdekében.

További információ

 

 

 

NÉZZÜNK SZÉT KÖZÖSEN A HORMONÁLIS FOGAMZÁSGÁTLÁS TERÜLETÉN! WORKSHOP

 

Egy nő tizenéves korától akár ötven éves koráig fogamzóképes. A megbízható fogamzásgátlás a gondtalan szexuális élet és a tudatos családtervezés elengedhetetlen része. A hormonális fogamzásgátlás területe folyamatosan fejlődik, ennek köszönhetően ma már számos fogamzásgátlási módszer áll rendelkezésre, ami lehetővé teszi a személyre szabott választást. Ennek ellenére számos kérdés merül fel mind az orvosokban, mind a páciensekben a módszerekkel kapcsolatban. Hogyan igazodjunk el a rendelkezésre álló hormonális módszerek között? Melyek a leggyakoribb tévhitek, feltételezések ebben a témában? Miben nyilvánul meg a hormonfóbia? Hol van a családorvos helye a fogamzásgátlással kapcsolatos tanácsadásban, a női egészség megóvásában? Hogyan lehet támogatni a nőket a döntéshozatalban? A workshopon lehetőség nyílik kötetlen formában átbeszélni a praxisban felmerülő tapasztalatokat, közösen körbejárni a felmerülő kérdéseket.

Előadó: Dr. Melczer Zsolt

További információ

 

 

 

 

BÁLINT-CSOPORT

 

A Bálint-csoport szakmai esetmegbeszélő módszer, amelynek keretében segítő foglalkozás művelőiként megoszthatjuk egymással nehezebb szakmai eseteinket, amelyek akár munkaidőn kívül, önkéntelenül is foglalkoztatnak minket, vagy akár csak valamiért nem tudunk továbblépni velük. A Bálint-munka az orvos-beteg kapcsolatra, együttes működésükre fókuszál, viszont nem differenciáldiagnosztikai vagy oktatási célú, és szigorúan nem önismereti csoport, sokkal inkább szabad beszélgetésre épül. Hosszabb távon formálja a szakmai önképet, szélesítheti a kompetenciákat, növelheti a gyógyító hatékonyságot, valamint a rendszeres Bálint-részvételnek kimutatott kiégésmegelőző hatása van. A németországi és angliai háziorvosi képzés és továbbképzés kötelező eleme; a világ több mint 50 országában elismert és gyakorolt módszer, a magyar pszichiáter, Bálint Mihály londoni munkásságának eredménye Az orvos, a betege és a betegség című könyve mellett. Részletesen a módszerről: https://www.balinttarsasag.hu/tarsasagunk/tortenet/

Előadó: Dr. Dobó Katalin, Dr. Becze Ádám

További információ

 

 

 

HOGYAN VARÁZSOLJUNK MOSOLYT HANGULATZAVARRAL KÜZDŐ BETEGEINK ARCÁRA?

A családorvos lehetőségei a depressziós betegek kezelésében

Workshopunkra minden érdeklődő háziorvost szeretettel várunk, akik úgy látják, napi munkájuk során kihívást jelent számukra a hangulatzavarral küzdő betegek problémáinak orvoslása. Napjainkra már a pszichiátriai betegségek a vezető rokkantságot okozó kórképek közé tartoznak, egyre növekvő terhet róva az alapellátásra. Az egy órás beszélgetés során dr. Szabó János háziorvos és dr. Blazsek Péter pszichiáter bemutatja hogyan lehet biztosan és gyorsan felismerni a depressziós, szorongó beteget, milyen gyógyszeres terápiák közül választhat a családorvos, és mi az, amit érdemes kerülni. Meddig tart a háziorvos kompetenciája, mikor érdemes pszichiáterhez fordulni? Mi lehet a működő kommunikációs csatorna erre 2025-ben? A sikeres kezelés kulcsa a beteg edukációja, ehhez is hasznos és bevált ötleteket osztanak meg előadóink.

Előadó: Dr. Szabó János, Dr. Blazsek Péter

További információ

 

 

 

ULTRARÖVID KOMMUNIKÁCIÓS TECHNIKÁK AZ OBEZITÁS ORVOSI KEZELÉSÉBEN 

 

Az elhízás kezelésének alapja a sikeres életmódváltás, ami rendszerint jelentős kihívásokat állít a súlyfelesleggel élők elé. Éppen ezért a családorvosok kiemelt szerepet játszanak a testsúlycsökkentő kezelésbe való bevonásban és az életmódváltás támogatásában egyaránt. A mindennapi gyakorlatban az idő szűkössége gyakorta korlátozza a hatékony tanácsadást. A workshop keretében a résztvevők megismerkedhetnek a testtömeg konstruktív szóba hozásának és az életmódváltás iránti motiváció növelésének rövid időigényű kommunikációs technikáival, továbbá olyan alacsony intenzitású pszichológiai intervenciókkal, amelyek nemcsak az első lépések megtételét, de az átfogó életmódváltás megvalósulását is lehetővé teszik. Lehetőséget biztosítunk egyes technikák gyakorlására is, elősegítendő az alkalmazásukra vonatkozó magabiztosság növekedését.

Előadó: Dr. Ceglédi Edit, Dr. Jancsó Zoltán, Dr. Vajer Péter

További információ

 

 

 

CYSTITIS, RECIDÍV CYSTITIS WORKSHOP

Előadó: Dr. Krauth Barbara 

További információ

 

 

 

MIT LÁTOK? HOGYAN DIAGNOSZTIZÁLOK? MIVEL KEZELEK?

Gyakorlati tapasztalatok a pszoriázis lokális kezeléséről

 

Pikkelysömörben leggyakrabban az enyhe tünetekkel megjelenő forma a jellemző, amellyel a betegek az alapellátásban dolgozó kollégákat kereshetik meg. A kórkép felismerése és diagnózisa mellett elengedhetetlen a hatásos és adekvát kezelések mihamarabbi bevezetése. A háziorvosok ebben a folyamatban és a betegek rendszeres gondozásában is fontos szerepet játszanak. A kislétszámú workshop gyakorlati megközelítésből tárja fel a pszoriázis lokális terápiájának fortélyait és lehetőségeit a regisztrált érdeklődők számára.

Előadó: Dr. Gáspár Krisztián

További információ

 

 

 

POINT OF CARE WORKSHOP

 

Minőségi betegellátás a családorovosi praxisban ma már nehezen képzelhető el modern eszközök nélkül. Ahhoz, hogy egyedül tudjunk gyorsan és hatékonyan döntéseket hozni változó klinikai szituációkban, számos vizsgálatra lehet szükség. Ebben segítenek bennünket például a Point of Care, azaz betegágy melletti labor vizsgálatok is. A workshop során betegesetek kapcsán megbeszéljük, hogy milyen paramétereket érdemes mérni és mikor, hogy mit jelent a minőségbiztosított Point of Care vizsgálat, illetve gyakorlati lehetőséget biztosítunk, hogy az eszközöket ki is lehessen próbálni. Igyekszünk gyakorlati praktikákat megosztani a kollégákkal.

Előadó: Dr. Hasitz Ágnes

További információ

Oktató Családorvosok XXVI. Továbbképző Konferenciája