Hogyan varázsoljunk mosolyt hangulatzavarral küzdő betegeink arcára? – A családorvos lehetőségei a depressziós betegek kezelésében – Workshop
Dátum
- 2025 ápr 11
- Lejárt!
Idő
- 17:10 - 18:10
Dátum
- 2025 ápr 11
- Lejárt!
Idő
- 17:10 - 18:10
Workshopunkra minden érdeklődő háziorvost szeretettel várunk, akik úgy látják, napi munkájuk során kihívást jelent számukra a hangulatzavarral küzdő betegek problémáinak orvoslása. Napjainkra már a pszichiátriai betegségek a vezető rokkantságot okozó kórképek közé tartoznak, egyre növekvő terhet róva az alapellátásra. Az egy órás beszélgetés során dr. Szabó János háziorvos és dr. Blazsek Péter pszichiáter bemutatja hogyan lehet biztosan és gyorsan felismerni a depressziós, szorongó beteget, milyen gyógyszeres terápiák közül választhat a családorvos, és mi az, amit érdemes kerülni. Meddig tart a háziorvos kompetenciája, mikor érdemes pszichiáterhez fordulni? Mi lehet a működő kommunikációs csatorna erre 2025-ben? A sikeres kezelés kulcsa a beteg edukációja, ehhez is hasznos és bevált ötleteket osztanak meg előadóink.
Workshop támogatója:
Terem: IBIZA I.
Előadók
-
Dr. Blazsek PéterA szakvizsga megszerzése után, 1991-től a pszichiátriai járóbeteg-ellátásban dolgozom, ugyanis a mentális betegségben szenvedők kb. 96%-a ambulánsan, saját környezetükben eredményesebben, hatékonyabban kezelhetők. A Szolnok Megyei Pszichiátriai Gondozóban kezdtem szakorvosként dolgozni, majd főorvosként, 2006-ban pedig Jászberényben hasonló beosztásban. 2009 – 2015 között, majd 2017-2018-ban az Egyesült Királyságban, Hertfordshire és Dorset megyékben dolgoztam specialist és consultant beosztásban közösségi pszichiátriai gondozóban, sokat tanulva az ottani mentálegészségügyi ellátásról. Ennek néhány elemét próbáltam meghonosítani a hazai gyakorlatban is, 2015-2017 között a Budapest 13. kerületi, 2018-tól pedig a Budapest III. kerületi gondozóban, ahol ma is dolgozom vezetőként. Kiemelt érdeklődési területem a hangulatzavarok és a szorongásos zavarok, a deperszonalizációs-derealizációs szindróma és a pszichotikus zavarok. Hobbijaim közé tartozik a filmművészet. Egy-egy jó film nemcsak relaxációs szempontból lehet hasznos, hanem a pszichopatológiai elemek, terápiás technikák és a katarzis közvetítése szempontjából nagyon tanulságos is. Néhány, a depresszió különböző aspektusát bemutató filmet ajánlanék: A világ legjobb apukája (2009) (főszereplő: Robin Williams), Boldogság bármi áron (2014) (fsz: Jennifer Aniston), A család kicsi kincse (2006) (fsz: Steve Carell, Toni Colette), Fapofa (2007) (fsz: Matthew Perry – depresszió, deperszonalizáció), Az órák (2002) (fsz: Meryl Streep, Nicole Kidman), A Prozac népe (2001) (fsz: Christina Ricci), Melankólia (2011) (fsz: Kirsten Dunst), Antikrisztus (2009) (Willem Dafoe), Nyomás alatt (2010) (fsz: Keir Gilchrist, Emma Roberts).
-
Dr. Szabó János_36 éve dolgozom háziorvosként Heves város 2. számú háziorvosi praxisában és tartós helyettesként 16 éve Átány községben. Feleségem szemész szakorvos, 2 felnőtt gyermekem és 2 unokám van. Vidéki családorvosként a prehospitálos sürgősségi ellátás, a háziorvosi praxisközösség hatékony működése és a lelki problémákkal küzdő betegek családorvosi ellátása áll érdeklődésem fókuszában. Kevés szabadidőmet családommal, unokáimmal igyekszem tölteni, de szeretünk utazni is, tavasztól őszig sokat kerékpározok. Életfilozófiám: Az ember akkor érezheti sikeresnek, boldognak magát, ha képes meglátni az apró csodákat, megélni az örömteli pillanatokat, ha békében, szeretetben él magával, szeretteivel, környezetével.